Banka Kredi Servisi
Düşük kredi notu ile nasıl kredi çekilir ?
Yazar: - 09 Nisan 2020
401
0

Düşük kredi notu ile nasıl kredi çekilir ?

Elbette kredi notu ve kredi başvurusuna kadar geçen süreçte, insanların bankalarla olan ikili ilişkileri, kredi başvurularının olumlu sonuçlanmasında da çok önemli bir etken olacaktır. Borçlarını ödeme konusunda sadık olan insanların, buna bağlı olarak ilerleyen dönemlerde ki kredi notunun yüksek olması, aslında sistemin hesaplamalarıyla ortaya çıkan bir geçerliliği temsil edecektir.

 

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar

 

Adli takibe kadar varan süreçte, geri ödemelerde sorun yaşayan insanların, kredi notu konusundaki beklentilerini de çok yüksek tutmaları hayalcilik olacaktır. Bütün bankaların ortak bir sistemle birlikte insanların bireysel bilgilerine ulaşma noktasında ki yenilikler, kredi başvurusu ve onaylama noktasında bankalara çok önemli avantajlar sağlamıştır.

 

Daha önceki tecrübelerini dikkate alarak insanların ne kadar kredi çekmesi gerektiğini ve bunu nasıl tekrar ödeyeceklerini tahmin etmek, aslında bankaların bu konuda yapmış olduğu bir çalışmayı temsil etmektedir.

 

Kredi notu düşük diye kredi vermeyen bankalar

 

Kredi başvurusunda bulunduğu halde kredi notu düşük olanlar, pek çok bankanın çalışma politikası ve prensibine bağlı olarak bazı bankaların kredi sisteminden yararlanamayabilirler. Elbette ki bu sektörel gelişim unsurları uygulama bazında da farklılıklar ortaya koyarken, aynı not üzerinden bankaların değerlendirmesinde farklılıklar oluşabilir.

 

Bir banka düşük kredi notu konusunda kredi imkânı tamamen kısıtlarken, başka bir banka bu konuda daha detaylı ve yardımcı bir yaklaşımı tercih edebilir. Özellikle gelir beyanı noktasında insanların sunacağı imkânlar, taahhütler ve yapacağı anlaşma, bankalarda ikna edici bir sonuca yol açabilir. Eğer kredi notum düşük nasıl kredi alabilirim diye düşünüyorsanız, çalışma politikası ve prensipleri daha esnek olan banka işletmelerine başvurmanız gerekir.

 

Kredi vermesi muhtemel bankalar

 

Devlet bankaları ve daha sağlam reel sektör uzantılı kuruluşların bağlantısı olan bankalar, kredi geri ödemeleri ne çok daha hassas yaklaşabilir. Kredi notu konusunda daha esnek davranan bankalar ise işini tamamen profesyonelce finansal anlamda yürüten işletmeleri temsil etmektedir. Geri ödeme noktasında insanların sorununu aşma konusunda kendine güvenen sektör kuruluşları, cüzi miktarlarda da olsa düşük kredi notu bulunan insanlara bu konuda farklı alternatifler sunabilirler.

 

Özellikle ING bank, Finansbank ve yurtdışından bağlantılı olan bazı banka şubelerinde, alternatif kredi imkânlarının daha farklı ve fazla seçenekli olduğunu söyleyebiliriz. Yine de insanların zaman içerisinde kredi notunu yüksek tutması, kredi alternatif ve seçenekleri konusunda ellerinin daha zenginleşmesi manasına gelecektir.

 

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ