Banka Kredi Servisi
10 BİN TL kredi başvurusu nasıl yapılır?
Yazar: - 04 Nisan 2020
345
0

6 ay ödemesiz ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır, kimler yararlanabilir? Temel İhtiyaç kredisi başvuru şartları neler?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yapılan açıklamanın ardından 3 kamu bankası tarafından ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara 10.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi verilmesine ilişkin detaylar belli oldu. Bu kapsamda hane geliri 5000 TL altında olan aileler 6 ay ödemesiz ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilecek. Ödemeler 6 ay sonra başlayacak ve 36 aya kadar vadelendirilebilecek. İşte 6 ay ödemesiz ihtiyaç kredisi başvuru şartları.

6 ay ödemesiz kredi başvuru şartları vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yapılan açıklama ile 6 ay ödemesiz kredi desteği verileceği duyuruldu. Bakanın açıklamasının ardından kamu bankaları 6 ay ödemesiz kredi desteği başvuru şartlarını açıklamaya başladı. Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından 10.000 TL’ye kadar verilecek olan kredi desteği için başvuru yapmak için aranan en önemli şartlardan biri haneye giren para sayısının 5.000 TL’yi geçmemesi gerekiyor. İşte 6 ay ödemesiz kredi desteği hakkında merak edilen detaylar…

HALKBANK TEMEL İHTİYAÇ DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Temel İhtiyaç Desteği başvurusu Halkbank internet şubesi ve web sayfasından yapılmaktadır.

ZİRAAT BANKASI TEMEL İHTİYAÇ DESTEĞİ BAŞVURU EKRANI

10 bin TL’ye kadar kredi imkanı veriliyor.

VAKIFBANK TEMEL İHTİYAÇ DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

SMS ile başvuru yapma imkanı bulunmaktadır. SMS ile başvuru yapmak için, aralarında birer boşluk bırakarak DESTEK TCKN ve HANEGELİRI yazıp 5724’e SMS atabilirsiniz.

Başvuru değerlendirilmesi yapıldıktan sonra başvurunun sonucu olumlu olursa bilgilendirme yapılacak. Bilgilendirme sonrasında VakıfBank Mobil, İnternet Bankacılığı ve Çağrı Merkezi kanallarından kredinizi kullanarak anında hesabınıza aktarabilirsiniz.

HAZİNE VE MALİYE BAKANI BERAT ALBAYRAK AÇIKLAMA YAPTI

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yaptığı açıklamada, “Ekonomik İstikrar Kalkanı adımları kapsamında tüm kurumlarımızla, vatandaşımızın ihtiyaçlarına destek olmayı sürdürüyoruz.

Bu kapsamda kamu bankalarımızla aylık 5 bin TL’nin altında geliri olan tüm vatandaşlarımız için Temel İhtiyaç Desteği’ni devreye aldık.” dedi.

ÖDEME TABLOSU ÖRNEĞİ

Kredi Tutarı: 10.000

Toplam Vade:36 AY

Ödemesiz Dönem: 6 ay

Taksit Tutarı(Sonraki 30 ay boyunca) :376 TL

Kredi Tutarı: 7.500

Toplam Vade:36 AY

Ödemesiz Dönem: 6 ay

Taksit Tutarı(Sonraki 30 ay boyunca) : 282 TL

Kredi Tutarı: 5.000

Toplam Vade:36 AY

Ödemesiz Dönem: 6 ay

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ